-17%

Tussen Schelde en Eems

Oorspronkelijke prijs was: € 59,95.Huidige prijs is: € 49,95.

Jos Bazelmans, Nico Roymans, Wijnand van der Sanden (red.)

VERSCHIJNT 20 OKTOBER 2026. Als u dit boek vóór die datum bestelt, wordt uw bestelling als voorintekening beschouwd en krijgt u het direct na verschijning thuisgestuurd.

Uitgave in samenwerking met Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed

De bijdragen verkennen drie samenhangende thema’s: sociale verhoudingen en macht, de dynamiek van landschap en bewoning, en de betekenis van materiële cultuur.

Aanvullende informatie

Afmetingen 22 × 28 cm
Afwerking

hardcover

Pagina's

324

Verschenen

2026

Beschrijving

Tussen Schelde en Eems. Archeologische en historische bijdragen over samenleving, landschap en materiële cultuur

Meer dan vijftig jaar geleden legde het Kempenproject de basis voor een vernieuwende archeologische traditie in Nederland. Initiator Jan Slofstra bracht veldwerk en theorie samen en opende nieuwe perspectieven op de bewoningsgeschiedenis van de regio tussen Maas, Demer en Schelde. Deze bundel, geschreven door twintig nauw betrokken onderzoekers, laat zien hoe zijn historischantropologische benadering nog altijd inspireert.

De bijdragen verkennen drie samenhangende thema’s: sociale verhoudingen en macht, de dynamiek van landschap en bewoning, en de betekenis van materiële cultuur. Van middeleeuwse netwerken en Romeinse villa’s tot rituele deposities en veranderende productiesystemen: telkens staat de wisselwerking tussen mens, omgeving en betekenis centraal. Samen bieden deze studies een rijk, gelaagd beeld van het verleden én van de blijvende kracht van Slofstra’s erfenis.

Inkijkexemplaar