Bouwhistorie in beeld. Visualiseren van onderzoeksresultaten

 24,95

Jacqueline de Graauw, Eva Osinga-Dubbelboer en Karlijn de Wild

U ontvangt dit boek nu gratis bij aanschaf van Inleiding in de bouwhistorie. Opmeten en onderzoeken van oude gebouwen – 5e druk.

Uitgave in samenwerking met: Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed, Amersfoort

Op laagdrempelige wijze worden bouw-, architectuur- en cultuurhistorici gestimuleerd om meer van hun onderzoeksresultaten, observaties en waarderingen in aansprekend beeldmateriaal te presenteren.

Aanvullende informatie

Afmetingen 29,7 × 21 cm
Afwerking

hardcover

Pagina's

64

Verschenen

2026

Beschrijving

Bouwhistorici en ontwerpers delen een interesse voor historische gebouwen, maar spreken elk in een andere taal. De één beschrijft het historische gebouw voornamelijk in woorden, de ander tekent het in beelden. In de overdracht gaat nog altijd veel verloren.

Deze nieuwe aanpak biedt de bouwhistoricus inzicht in het doel van de visualisatie en de specifieke boodschap die overgebracht dient te worden op de ontwerper. Met visualisatietechnieken in variërende moeilijkheidsgraad en vele voorbeelden, wordt een praktische handleiding gevormd, gericht op communiceren met ontwerpers in de taal van duidelijke beelden. Hiermee veranderen onderzoeksresultaten van ongelezen rapporten in inspirerende instrumenten bij een ontwerp.

Bouwhistorie in beeld biedt de bouwhistoricus een stapsgewijze aanpak voor het maken van visualisaties. Op een laagdrempelige manier worden bouw-, architectuur- en cultuurhistorici gestimuleerd om meer van hun onderzoeksresultaten, observaties en waarderingen in aansprekend beeldmateriaal te presenteren.

Inkijkexemplaar